Oświetlenie ledowe w domu

Czy oświetlenie ledowe można stosować również w domach? Czy jest to rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne? Ależ oczywiście! Odpowiednio zaaranżowane okaże się naprawdę praktyczne nie tylko w kuchni, czy łazience, ale w absolutnie każdym pomieszczeniu.

Argumentem, który przemawia za wyborem właśnie takiego rodzaju oświetlenia, jest możliwość dopasowania go do swoich potrzeb oraz potencjału wnętrz. W zależności od tego czy potrzebujesz mocnego oświetlenia, czy wręcz przeciwnie – subtelnego nastrojowego światła, tak dostosuj ilość i lokalizację ledów.

Zalety oświetlenia ledowego

Ledowe lampy wewnętrzne mają szereg plusów, które wprost zachęcają do zmiany oświetlenia w swoim domowym zaciszu. Pierwszą i najważniejszą zaletą, o której słyszał chyba każdy, jest ich energooszczędność, która znacznie przewyższa świetlówki. Zużywają one aż pięć razy mniej energii niż inne źródła światła. Co za tym idzie, są ekonomiczne i świecą dłużej. Ich czas pracy to nawet 100 tys. godzin. Kolejna ważna zaleta ma związek z naszym środowiskiem, ponieważ oświetlenie ledowe nie zawiera niebezpiecznej dla ekosystemu rtęci w przeciwieństwie do zwykłych źródeł światła. Warto również wspomnieć o fakcie, że żarówki osiągają pełną moc od razu po włączeniu, co gwarantuje ich wysoką efektywność.

Gdzie stosować oświetlenie ledowe?

Jak wcześniej wspominaliśmy, oświetlenie ledowe może być zastosowane w każdym pomieszczeniu – niekiedy warto jednak użyć go w połączeniu z innymi lampami. Jeśli posiadasz duży, przestronny salon, trudno będzie Ci oświetlić go w całości jedynie ledami. Dodatkowo może się to okazać dość kosztownym wydatkiem. Będą za to pięknie wyglądały jako uzupełnienie oświetlenia centralnego. Są chętnie umieszczane u zbiegu sufitu ze ścianą. Dzięki temu światło delikatnie rozprasza się i nadaje charakterystycznego wyglądu wnętrzu.

Jednym z miejsc, w którym najczęściej stosuje się oświetlenie ledowe, jest oczywiście kuchnia. Umieszczenie punktów światła nad blatem roboczym pięknie rozjaśni pomieszczenie, a także znacznie ułatwi gotowanie i uczyni je przyjemniejszym. Co więcej, ledy ze względu na swoje niewielkie rozmiary można umieścić w przestrzeni nieosiągalnej dla innych lamp, dzięki czemu doświetlą nawet trudno dostępne miejsca.

Oświetlenie ledowe chętnie stosuje się również w łazienkach. Pięknie komponują się z nowoczesną stylistyką, a co najważniejsze – są odporne na wilgoć. Emitowane przez nie światło doskonale koresponduje z bielą, szkłem, metalem oraz płytkami podłogowymi i ściennymi, od których delikatnie się odbija.

Oświetlenie ledowe do każdego wnętrza

Oświetlenie ledowe ma tę fantastyczną właściwość, że można zastosować je na dosłownie każdej przestrzeni. Sprawdzi się na dużych powierzchniach, w połączeniu z innymi lampami, a także w małych pokoikach, gdzie może dodać nastrojowego klimatu. Zawsze jednak podkreśla charakter wnętrza i jest w stanie wyeksponować wszystkie zalety pomieszczenia. Szukasz oświetlenia wykorzystującego możliwości technologiczne i pozwalającego na oszczędność? Zajrzyj na: https://bajkowelampy.pl/firm-zul-1463138426-Milagro.html i wybierz lampy do swojego domu.

O Kasia Cetnarska 20 artykułów
Kasia Cetnarska - Liderka zespsołu prowadzącego blog Giełda Fachowców. Kim jesteśmy? Jesteśmy grupą fachowców z branży budowlanej zajmujących się prowadzeniem autorskiego bloga na którym znajdą Państwo szereg przydatnych artykułów oraz poradników takich jak bezpieczne korzystanie z elektronarzędzi, czy sposoby na instalację rolet zewnętrznych. Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy właśnie z nami :)