Drzwi wewnętrzne – na co postawić? Wskazówki

Drzwi wewnętrzne

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów wykończenia wymarzonego domu. W związku z tym należy się profesjonalnie zabrać za ich dobranie, najlepiej konsultując się z doświadczonymi fachowcami. Drzwi wewnętrzne mają za zadanie nadać pomieszczeniom charakteru oraz wyrazistości. Opłaca się wziąć pod lupę wszystkie dostępne propozycje, zapoznać się z ich mocnymi i słabymi stronami, a na samym końcu podjąć finalną decyzję.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do własnego domu? Porady

Zakup drzwi wewnętrznych to inwestycja na wiele lat. Drzwi muszą być trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, estetycznie wykonane oraz solidne. Warto połączyć ze sobą niebanalny design i najwyższą jakość wykonania. W sypialniach oraz łazienkach strzałem w dziesiątkę okażą się drzwi pełne, tak aby zagwarantować sobie zadowalającą izolacyjność akustyczną. Sporym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się drzwi wewnętrzne drewniane, które:

  • są dostępne w wielu różnych wersjach – np. drzwi dębowe, sosnowe i olchowe,
  • redukują hałasy dobiegające z zewnątrz,
  • gwarantują optymalną izolacyjność termiczną,
  • są stworzone z naturalnego materiału,
  • są wytrzymałe i odporne na zarysowania.

Jeśli chodzi o dobranie drzwi do pomieszczeń gospodarczych warto zdecydować się na szerokie i szczelne modele. W kuchniach, salonach, jadalniach i gabinetach atrakcyjną opcją okażą się natomiast drzwi przeszklone.

Drzwi wewnętrzne – o czym jeszcze wypada pamiętać?

Dobieranie drzwi wewnętrznych może być dość czasochłonnym procesem, ale lepiej się w to odpowiednio zaangażować, tak aby uniknąć poważnych błędów. Kluczowe znaczenie dla domowników może mieć to, czy drzwi są prawe, czy też lewe. Chodzi tutaj o ich otwieranie po prawej lub lewej stronie. Wpływ na ostateczną decyzję w tym zakresie będą miały względy użytkowe oraz estetyczne.

Zastanawiając się nad tym, jak dobrać kolor drzwi do poszczególnych pomieszczeń, warto kierować się tym, że drzwi powinny być dopasowane do podłogi, mebli oraz ścian. Uniwersalnym wyborem będą białe drzwi, chociaż równie dobrze można postawić na modele w kolorze czarnym, brązowym czy też szarym. Zainteresowanym osobom nie pozostaje nic innego, jak dokładnie przeanalizować dostępne drzwi w Zamościu i wybrać dla siebie najdogodniejsze propozycje. Nieco bardziej ekstrawaganckimi rozwiązaniami będą drzwi harmonijkowe oraz przesuwne. Te pierwsze sprawdzą się np. w łazienkach, a drugie pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca (np. w sypialniach i toaletach znajdujących się w niewielkich domach i mieszkaniach).

O Kasia Cetnarska 20 artykułów
Kasia Cetnarska - Liderka zespsołu prowadzącego blog Giełda Fachowców. Kim jesteśmy? Jesteśmy grupą fachowców z branży budowlanej zajmujących się prowadzeniem autorskiego bloga na którym znajdą Państwo szereg przydatnych artykułów oraz poradników takich jak bezpieczne korzystanie z elektronarzędzi, czy sposoby na instalację rolet zewnętrznych. Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy właśnie z nami :)