Dlaczego warto zainwestować w lepszą lodówkę?

Lodówka

Szacuje się, że lodówka zużywa około 20% całej energii w gospodarstwie domowym. To całkiem dużo, prawda? Jest to dobry powód do tego, by zmienić swoją starą chłodziarkę i poszukać takiej, która będzie jak najbardziej ekonomiczna. Niestety, tanie lodówki o niskiej klasie energetycznej nie są w stanie zapewnić nam takiej jakości i specjalistycznych funkcji, jak lodówki premium. Poniższy poradnik wskaże ci kilka powodów, dla których warto zainwestować w lepszą chłodziarkę.

Energooszczędność

To pierwszy i najważniejszy powód, bowiem lodówki na ogół pobierają bardzo wiele prądu. Oczywiście, możesz na starcie zaoszczędzić na sprzęcie AGD, ale to jego klasa energetyczna odpowiada za to, jak wiele jeszcze będziesz musiał zapłacić za pracę swojej lodówki. Wybierając tę o klasie A+ + + masz całkowitą pewność, że będzie zużywała minimalną ilość energii. Lodówki o klasie od B do G nie będą ani efektywne, ani oszczędne przy codziennym użytku. Wejdź na http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/side-by-side-i-frenchdoor/ i sprawdź sam.

Zaawansowane funkcje

Wysokiej jakości lodówki mają to do siebie, że posiadają szeroki zakres przeróżnych funkcji, które znacznie ułatwiają korzystanie z nich. Mowa o takich aspektach, jak:

  • Duża przestrzeń zarówno w lodówce, jak i zamrażarce
  • Oświetlenie LED, zapewniające doskonałą widoczność wewnątrz
  • Solidne wykonanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, umożliwiające bezpieczne przechowywanie żywności
  • Kruszarka do lodu
  • Filtry wody
  • Szuflady BioFresh, zapewniające długotrwałą świeżość produktów
  • Systemy samozamykające w zamrażarkach
  • Funkcja NoFrost, dzięki której można zrezygnować z manualnego rozmrażania

i wiele więcej.

Cicha praca

Jest jeden szczegół, na który często nie zwracamy uwagi, a który w efekcie może okazać się dużym problemem. Chodzi o głośność pracy lodówki. Teoretycznie nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić w sklepie – możemy jednak zawsze zapytać sprzedawcę. Mimo tego faktem jest, że im wyższej klasy lodówka, tym ciszej pracuje. Z całą pewnością nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich jej odgłosów, ale są one wprost nieporównywalnie cichsze, niż w przypadku niskiej klasy, tanich lodówek, które są także mniej stabilne.

Która lodówka najlepiej pasuje do twojej kuchni?

Oczywiście, nie zawsze tanie oznacza złe i niektóre lodówki w niższych cenach mogą okazać się dobrym wyborem, ale czy na długo? Dobra chłodziarka powinna służyć nam nawet 20 lat, dlatego jednak warto zainwestować w sprzęt, którego przecież używamy codziennie, a nawet kilka razy w ciągu dnia. Zajrzyj na liebherr.aged.com.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór chłodziarek do każdej kuchni.

O Kasia Cetnarska 244 artykuły
Kasia Cetnarska - Liderka zespsołu prowadzącego blog Giełda Fachowców. Kim jesteśmy? Jesteśmy grupą fachowców z branży budowlanej zajmujących się prowadzeniem autorskiego bloga na którym znajdą Państwo szereg przydatnych artykułów oraz poradników takich jak bezpieczne korzystanie z elektronarzędzi, czy sposoby na instalację rolet zewnętrznych. Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy właśnie z nami :)